Iga minu poolt käsitsi valmistatud ehe on kordumatu ja peidab endas killukese “käsitöö võlu”

Minu missiooniks on hoida elus traditsioonilisi kullassepa töövõtteid, mida olen õppinud oma isalt, eluaegselt kullassepalt Jüri Valing’ult. Kuigi suurema osa oma elust olen olnud seotud raamatupidamise ja finantsjuhtimisega, olen huviga jälginud juba lapsest saati isa töid ja tegemisi.

Ühel hetkel taipasin, et just kullassepatöö ongi see, mis mulle sära silmadesse toob ning otsustasin kuulata südame häält ja teha oma elus olulise sammu – alustasin kullassepatööd õpipoisina isa juhendamisel, tema loodud ettevõttes Jüri Valingu Kullassepatööd.

Kullassepatöö juures köidab mind kõige enam see, et iga ehte valmistamine on täiesti uus väljakutse, mis nõuab piisavas koguses nii loomingulisust kui täpsust ja annab võimaluse oma kätega luua midagi erilist.

Olen isale väga tänulik temalt õpitu üle ning naudin võimalust igapäevaselt läbi erinevate ehete valmistamise oma teadmisi ja oskusi täiendada, et anda need omakorda edasi oma lastele.

Tänapäeval valmistatakse enamus ehteid kasutades erinevaid tehnoloogilisi lahedusi nagu 3D modelleerimine, valamine ja 3D printimine, mis võimaldavad saavutada oluliselt madalamat toote omahinda ja toota kiiresti suuremaid koguseid.

Mina kasutan oma töös traditsioonilisi kullassepa töövõtteid ning seega nii eritellimusel valmistatavad ehted kui ka lähiajal e-poodi müügile tulevad väikeseeria ehted on siiski kõik ainulaadsed. Iga minu poolt valmistatud ehe on valmistatud algusest lõpuni minu enda stuudios minu enda poolt käsitööna – kavandist kuni ehte viimistluseni.

Kullassepa signatuur ehtel on tema nimemärgis, mille järgi tunneb ära kelle poolt on ehe valmistatud. Ühtlasi annab see ka kindlustunde, et ehte valmistamiseks kasutatud väärismetall vastab ehtele märgitud proovile.

Kullassepp Eva Aaving’u (juriidilise isiku Element 47 OÜ) kalakujuline nimemärgis on kantud Eesti riiklikkusse nimemärgiste registrisse numbriga 1865/2020/2021 ning on kasutusel ettevõtte Element 47 OÜ logona.