1 TINGIMUSTE ULATUS JA KEHTIVUS
1.1 Veebipoe www.element47.ee (edaspidi veebipood) omanik on Element 47 OÜ (registrikood 12585228), asukohaga Tuhkru 1, Tallinn 10617, Eesti. Kontakt: eva@element47.ee, +372 5113224.
1.2 Veebipoest kaupa ostes kinnitab klient, et on tutvunud alltoodud müügitingimustega ning nõustub nendega.
1.3 Alltoodud müügitingimused kehtivad veebipoest toodete ostmisel.
1.4 Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

2 KAUBA- JA HINNAINFO
2.1 Kõik veebipoes müüdavad tooted on valminud Eestis ja käsitööna. Neid tooteid on õigus müüa vaid omanikul ning valitud edasimüüjatel omanikuga kokkulepitud tingimustel.
2.2 Teave toote kohta on esitatud veebipoes vahetult toote juures.
2.3 Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.
2.4 Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist.
2.5 Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
2.6 Veebipoe omanik ei vastuta toote valest kasutamisest tekkinud vigastuste eest.

3 TELLIMUSE VORMISTAMINE
3.1 Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud toode (tooted) ostukorvi. Veebipoe ülariba paremas servas kuvatakse väli „Ostukorv“. Ostu sooritama asudes tuleb veenduda, et ostukorvi on lisatud õiged tooted. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis (pakiautomaat, postkontor või kojuvedu kulleriga) ning nõustuda enne ostu sooritamist müügi-ja privaatsustingimustega. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil
3.2 Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest veebipoe arvelduskontole.
3.3 Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast teate saatmist.

4 TOODETE EEST TASUMINE
4.1 Toodete eest saab tasuda läbi pangalinkide ja pangaülekandega. Makseviise pakub Maksekeskus AS (maksekeskus.ee).

5 KOHALETOIMETAMINE
5.1 Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti.
5.2 Kauba saatmise kulud kannab ostja ning vastav hinnainfo kuvatakse arve vormistamise hetkel.
5.3 Eesti-sisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest ja summa tasumisest.
5.4 Kui veebipoel esineb kauba tarnes takistusi ja kaupa ei õnnestu tarnida 10 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest ja summa tasumisest, teavitab veebipood sellest kohe klienti ja lepib kokku uue tarneaja. Kui kliendile uus tarneaeg ei sobi, tagastab veebipood kliendile raha esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 3 tööpäeva jooksul ning tellimus katkestatakse.

6 TAGANEMISÕIGUS
6.1 Ostjal on õigus veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul pärast tellimuse kättesaamist.
6.2 Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
6.3 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
6.4 Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või kaubal on kasutamise või kulumise märke, on veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Kui kauba välimus on oluliselt deformeerunud, on omanikul õigus tasu maksmisest keelduda.
6.5 Kauba tagastamiseks tuleb esitada omanikule vastavasisuline e-kiri ning saata see e-posti aadressile eva@element47.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
6.6 Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastatav kaup ei vasta tellitule (nt kaup on vale või defektiga).
6.7 Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud aja jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
6.8 Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
6.9 Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
6.10 Veebipoel on õigus müügitehingust taganeda ning ostjalt kaup tagasi nõuda, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

7 PRETENSIOONI ESITAMISE ÕIGUS
7.1 Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile eva@element47.ee või helistada telefonil: +372 5113224.
7.2. Kui ostjal tekib kauba suhtes pretensioon kauba ostmisest kuni 30 kalendripäeva möödumisel, peab ostja olema valmis taasesitama ostu sooritamist tõendava dokumendi, nt ostuarve, mis saadetakse ostja e-posti aadressile pärast ostu sooritamist.
7.3 Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.
7.4 Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
7.5 Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

8 OTSETURUSTUS JA ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE
8.1 Veebipood kasutab ostja sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-posti aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.
8.2 Veebipood edastab isikuandmed veoteenust pakkuvale ettevõttele selleks, et kohale toimetada kaupa.
8.3 Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on ise liitunud uudiskirjaga.
8.4 Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides e-kirjas toodud juhiseid.
8.5 Pangamaksed toimuvad teenusepakkuja, Maksekeskus ASi turvalise keskkonna kaudu. Veebipood on isikuandmete vastutav töötleja, kes edastab maksete tegemiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale, Maksekeskus ASile.
8.6 Andmekatsetingimuste osas kehtivad ostjale Element 47 OÜ küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavituse tingimused.

9 VASTUTUS JA VÄÄRAMATU JÕUD
9.1 Müüja ja Klient vastutavad teineteise ees käesolevate tingimuste rikkumisega teisele poolele tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.
9.2 Müüja ei vastuta Kliendile tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Müüja ei saanud mõjutada, ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

10 VAIDLUSTE LAHENDAMINE
10.1 Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile eva@element47.ee või helistada telefonil: +372 5113224.
10.2 Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
10.3 Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.